image

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
Objednávka č. 18/2024 Oprava dešťové kanalizace u Základní školy
4
Objednávka č. 19/2024 Oprava poškozených chodníkových obrub v obci
5 6 7
8
Rozpočtové opatření č. 9/2024
9
Rozpočtové opatření č. 10/2024
10
VV - OOP - stanovení přechodné úpravy provozu na ul. Paskovské
11 12 13 14
15 16 17
Objednávka č. 20/2024 Přídavné zařízení pro traktor KIOTI - zadní mulčovač s výbavou
18
Objednávnka č. 21/2024 Technický dozor, koordinace a plán BOZP pro akci Chodníky v obci "Benátská, Školní"
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace z Charity Ostrava a akce na říjen a listopad

Informace z Charity Ostrava a akce na říjen a listopad 

Darovat NOC POD STŘECHOU pomůže lidem v nouzi

Chladná zimní období jsou velkým rizikem pro lidi bez přístřeší. Na využití sociálních služeb jim často schází prostředky. Darovat NOC POD STŘECHOU je možnost, jak pomoci se zajištěním bezplatného pobytu v noclehárně Charitního domu sv. Františka v Ostravě-Vítkovicích. Finanční podpora 50 Kč do dárcovské výzvy NOC POD STŘECHOU umožní Charitě Ostrava zajistit 1 bezplatný nocleh pro potřebného člověka bez domova v Ostravě. Další informace na webu: https://www.darujme.cz/projekt/1205658 Děkujeme!

„Sociální službu „noclehárna“ poskytujeme mužům bez domova celoročně za 50 Kč/noc. Částka zahrnuje nocleh, základní nasycení, pitný režim, možnost využití hygienického zázemí charitního domu a psychosociálního poradenství“ sděluje Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava. „V mrazivých dnech  bychom rádi tuto službu lidem v nouzi poskytovali zdarma, proto se na širokou veřejnost obracíme s dárcovskou výzvou NOC POD STŘECHOU“ vysvětluje ředitel Pražák. Noclehárna v Charitním domě sv. Františka může poskytnout zázemí pro 26 mužů bez domova. Zejména v zimním období bývá kapacita služby zcela naplněna lidmi, kteří se dostali do nepříznivé životní situace. „Důležitá a většinou klíčová možnost noclehu a bydlení může pomoci překonat krizi řadě lidí, se kterými se v rámci služby noclehárna setkáváme. Člověk potřebuje příležitost a pak může z nepříznivé situace vystoupit zpět do běžného života,“ vysvětluje smysl služby Noclehárna Jiří Linart, vedoucí Charitního domu sv. Františka.

Sociální službu noclehárna poskytuje Charita Ostrava od roku 1994 s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje a dalších donátorů. Noclehárna v Ostravě-Vítkovicích na ul. Sirotčí 683/41 ročně umožní okolo 7 tisíc přenocování. Více o službě na webu: https://ostrava.caritas.cz/komu-pomahame/lide-bez-domova/nocleharna-frantisek/


Charita_Ostrava_10_23_Noc_pod_střechou.jpg

Sbírka potravin pro lidi v nouzi v Tescu Ostrava-Třebovice

Charita Ostrava se 11. 11. 2021, 8-18 h připojí do celonárodní Sbírky potravin organizované potravinovými bankami v krajích, Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu, Asociací společenské odpovědnosti a sociálními partnery a obchodním řetězci. Darovat trvanlivé potraviny a drogerii a podpořit tak klienty služeb pro lidi v nouzi v rámci služeb Charity Ostrava bude možné v v hypermarketu Tesco v Ostravě-Třebovicích. Děkujeme za Vaši pomoc!

web: https://ostrava.charita.cz/akce/sbirka-potravin-v-tescu-v-ostrave-trebovicich-11-11-2023/

 

Benefice Dárek Jam 2023 v Parníku

Srdečně zveme na hudební benefici Dárek Jam 2023 z iniciativy ostravských hudebníků za podpory partnerů a Kubu Parník v Ostravě. Přijďte udělat radost vánočním dárkem maminkám s dětmi v tísni a lidem bez domova přicházejícím do služeb Charity Ostrava. Benefiční koncert s kapelou Koks, letošní držitelkou ceny Jantar – písničkářkou Nikou a dalšími hudebníky proběhne v ostravském klubu Parník 7. 12. 2023 od 19 h. Přinesené dárky a trvanlivé potraviny budou využity pro klienty služby Charitního domu sv. Zdislavy – azylového domu pro matky s dětmi. Výtěžek ze sbírkových pokladniček podpoří humanitární jídelnu v jemenském Sana provozovanou ostravským spolkem Pomůžu jak můžu. Další informace na webu www.darekjam.cz. Děkujeme za podporu a těšíme se na Vás.

web:
www.darekjam.cz

 

Stále to jsem já - služba pro lidi s onemocněním demencí

Charitní středisko Gabriel – komunitní centrum pro seniory od října 2023 nabízí novou aktivitu „Stále jsem to já“ lidem, kterým byla diagnostikována Alzheimerova choroba nebo jiná forma demence. Nemocný člověk, kterému odborný lékař sdělí diagnózu onemocnění demencí, se často ocitá v depresi, má strach z budoucnosti, potřebuje poradit, jak řešit svou nelehkou sociální situaci.

Nabídneme Vám informace, poradenství, podporu a také místo, kde můžete být sami sebou, prostředí, kde budete přijímán(a) jako jedinečná lidská bytost. V rámci aktivity máte možnost si také  „jen“ popovídat, sdílet Vaše obavy a představy o budoucnosti. Nová aktivita "Stále jsem to já" je pro veřejnost bezplatná a lze ji využít každou středu v době 10 – 12 h, 13 – 15 h. Po telefonické domluvě lze dohodnout i jiný, individuální termín. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kontakty: Charita Ostrava, Charitní středisko Gabriel – komunitní centrum pro seniory, Čujkovova 3165/40a, 700 30 Ostrava-Jih, Zábřeh

Ivona Polášková, DiS., 739 323 933, ivona.polaskova@ostrava.charita.cz

Bc. Veronika Curylová, 731 131 951, veronika.curylova@ostrava.charita.cz

Gabriel - Stále to jsem já

 Charita_Ostrava_10_23_Stále_to_jsem_já_Gabriel.jpg

 

Charita Ostrava zve k účasti na Podpůrné skupině pro pečující

Charita Ostrava zve na setkání pečujících osob o lidi s Alzheimerovou chorobou nebo onemocněním jiným typem demence. Smyslem tzv. Podpůrných skupin je pomoc pečujícím osobám každodenně zvládat psychickou i fyzickou náročnost při péči o své nejbližší v domácím prostředí. Při setkávání skupiny lze s dalšími účastníky sdílet vlastní zkušenosti, nápady, podněty, získat odpovědi na otázky vyplývající ze situací každodenní péče. Možnost sdílení bývá pro člověka neocenitelnou podporou, dodává mu potřebnou sílu a odvahu vytrvat v dalším zajišťování domácí péče. Setkání skupiny v rozsahu 2 h vedou zkušení sociální pracovníci s dlouholetou praxí. Pečující mohou využít také možnosti individuálního poradenství s dalšími odborníky - psychiatr, psycholog, fyzioterapeut a právník. Podpůrné skupiny se setkávají pravidelně 1x měsíčně, další setkání proběhnou 13. a 14. 11., 11. a 12. 12. 2023, 14-16 h, 16-18 h v jednací místnosti Charity Ostrava, Kořenského 1323/17 v Ostravě-Vítkovicích. Pro další informace nebo přihlášení k bezplatné účasti kontaktujte Mgr. Martinu Krhutovou, e-mail: martina.krhutova@ostrava.charita.cz, mobil: 733 676 692. Těšíme se na Vaši účast.


web:
zijemesdemenci.cz, https://ostrava.charita.cz/akce/setkani-podpurne-skupiny-pro-pecujici-o-cloveka-s-demenci-6-12-2023/

leták podpůrné skupiny podzim 2023

Charita_Ostrava_10_23_podpůrná skupina_listopad.jpg


Poradenství při péči o nemocné v domácím prostředí

Charita Ostrava v rámci aktivit Charitní hospicové poradny nabízí možnost bezplatné účasti na semináři „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Na setkání s profesionálními zdravotními sestrami Mobilního hospice sv. Kryštofa se dozvíte, jak zvládnout domácí péči o člověka se sníženou pohyblivostí, částečně nebo plně imobilního člověka a získáte související informace ze zdravotní a sociální oblasti. Termíny společných kurzů jsou 14. 11. a 12. 12. 2023,
14-17 h
. v budově Hospice sv. Lukáše, Charvátská 785/8, Ostrava-Výškovice. Můžete se zúčastnit společného semináře nebo individuální konzultace, pro které je možné dohodnout individuální termíny. Naučíte se nemocnému člověku podávat stravu, tekutiny a léky, provádět osobní hygienu či polohování, jako prevenci vzniku proleženin. Proběhnou praktické ukázky, jsou připraveny informace o možnostech získávání příspěvku na péči nebo využívání kompenzačních pomůcek, které pomáhají při naplňování potřeb nemocného člověka. Na kurz se, prosíme, přihlaste předem na kontaktu níže. Těšíme se na Vaši účast!

Kontakt: Charita Ostrava - Charitní hospicová poradna, Mgr. Alexandra Čubová, 731 534 002,
e-mail: hospicova.poradna@ostrava.charita.cz

Info na webu: https://ostrava.charita.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-14-11-2023/

https://ostrava.charita.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-12-12-2023/

Letáky: péče o nemocného letaky na 14-11-2023 a 12-12-2023

Charita_Ostrava_10_23_Péčo_o_nemocného_14_11_23.jpg
Charita_Ostrava_10_23_Péčo_o_nemocného_12_12_23.jpg

Poradna radí bezplatně v životních obtížích

Poradna Charity Ostrava poskytuje odborné sociálně-právní poradenství zaměřené na rodinné právo, sociální zabezpečení, bydlení, zaměstnání, majetkoprávní vztahy, dluhovou problematiku, spotřebitelské právo atd. Služby jsou anonymní a bezplatné pro občany starší 18 let. Konzultace poskytujeme telefonicky, emailem nebo osobně. Po domluvě možná návštěva i u klientů doma (např. zdravotní důvody). Objednávat se můžete na kontaktech: Poradna Charity Ostrava, tel.: 599 526 906, 731 625 767, e-mail: poradna@ostrava.charita.cz

web: https://ostrava.caritas.cz/poradenske-sluzby/poradna-charity-ostrava/

logo Poradny Charity Ostrava

 Charita_Ostrava_10_23_logo.jpg 

Charita Ostrava hledá zdravotní sestru pro Hospic sv. Lukáše

Charita Ostrava nabízí pracovní uplatnění pro všeobecnou zdravotní sestru v charitním Hospici sv. Lukáše – zařízení pro lidi v terminálním stádiu života. Předpokládaný termín nástupu: ihned nebo dle dohody. Podrobnosti na: www.ostrava.charita.cz/volna-mista/